Zapraszamy na XII Noc Świadectw

Niezachwiani w nadziei…

12. Nocy Świadectw towarzyszy Słowo Boże z Listu do Kolosan.

Coroczne wydarzenie ewangelizacyjne, które  gromadzi setki wiernych, odbędzie się 24 września —
tradycyjnie w ostatnią sobotę września, przed odpustem parafialnym.

Świadkowie rozpoczną dzielenie się doświadczeniem działania Boga w ich życiu. Przez cały czas drzwi kościoła na ul. Puławskiej 95 będą otwarte na oścież, by każdy mógł dołączyć w
dowolnej chwili. Program wydarzenia jest bardzo bogaty — oprócz ok. 10 świadectw, żelaznymi punktami Nocy Świadectw są Eucharystia, Adoracja, uwielbienie i modlitwa wstawiennicza. Nie
zabraknie również księży dyżurujących w konfesjonałach.

O oprawę muzyczną połączoną z modlitwą uwielbienia zadba Wspólnota Miłości Ukrzyżowanej, która swoimi charyzmatami posługuje już od prawie 30 lat.
To wydarzenie wrosło już w tradycję naszej parafii. Dziś trudno wyobrazić sobie wrześniową sobotę przed odpustem parafialnym bez Nocy Świadectw – zapewnia proboszcz, ks. Jan Konarski – moc świadectw żywej wiary gromadzi u nas słuchaczy z całej Warszawy, a nawet przyjeżdżają do nas autobusami wierni z parafii oddalonych kilkadziesiąt kilometrów od stolicy.
Mówi się, że młodzi masowo rozstają się z Kościołem, jednak trudno to zauważyć podczas Nocy Świadectw. W zeszłym roku zadziwiła nas ogromna, jeśli nie przeważająca ilość młodych twarzy w
tłumie wiernych – cieszą się organizatorzy. Noc Świadectw jest wydarzeniem dla wszystkich, absolutnie dla wszystkich, a kościół na rogu ul. Puławskiej i Dolnej jest wystarczająco pojemny, by pomieścić wszystkich, którzy chcą umocnić swoją wiarę.

Od dwóch lat wydarzenie jest transmitowane w mediach społecznościowych. Transmisja na YouTube: Kliknij TUTAJ.

Noc Świadectw organizuje Diakonia Ewangelizacyjna Odnowy w Duchu Świętym, działająca przy parafii św. Michała Archanioła w Warszawie, grupy modlitwy wstawienniczej wspólnoty Viatores oraz wspólnoty parafialne.