XI Noc Świadectw

Eucharystia, Adoracja, Świadectwa, Uwielbienie

czyli 11. Noc Świadectw w mokotowskiej parafii

św. Michała Archanioła, w tym roku odbędzie się

25 września – tradycyjnie w ostatnią sobotę przed odpustem parafialnym.

 

W kościele przy ul. Puławskiej 95 po raz kolejny usłyszymy głosy świadków żywej wiary.

Od ponad dekady, to wielowymiarowe wydarzenie ewangelizacyjne gromadzi setki uczestników. Są wśród nich stali bywalcy, ale też wciąż pojawiają się nowi by słuchać Dobrej Nowiny w nowoczesnej i dynamicznej formule ewangelizacyjnej.

Zaczynamy o godz. 19.30, ale otwarte tego wieczora na oścież drzwi świątyni pozwalają dołączyć w każdej chwili.

W tym roku usłyszymy blisko 10 świadectw składanych przez ludzi różnych stanów, w rożnym wieku, znajdujących się w najróżniejszych sytuacjach życiowych. Jak co roku w nawie bocznej będą dyżurować księża gotowi wysłuchać spowiedzi. W równoległej nawie ustawią się zespoły posługujące modlitwą wstawienniczą. W kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej, przez cały czas będzie trwała Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Noc Świadectw to także czas uwielbienia, a to nie mogłoby odbyć się bez muzyki i pieśni – zaprosiliśmy tym razem Wspólnotę Miłości Ukrzyżowanej, zespół doskonale znany wszystkim, których wiara karmi się Słowem Bożym śpiewanym. Grupa swoimi charyzmatami posługuje już od 28 lat.

Od roku wydarzenie transmitowane jest w mediach społecznościowych –

transmisję on-line

wymusiła na nas sytuacja epidemiczna. Zeszłoroczna relacja w internecie była dla nas udanym eksperymentem; wszyscy, którzy z powodu choroby, izolacji lub obaw przed zakażeniem nie pojawili się fizycznie w mokotowskiej parafii, wyrazili w komentarzach szczere zadowolenie z możliwość wirtualnego uczestniczenia w Nocy Świadectw, zwłaszcza, że jakość transmisji okazała się bardzo dobra.

W tym roku również będziemy na żywo transmitować naszą akcję ewangelizacyjną. Ale, o ile sytuacja pozwoli, gorąco zapraszamy do uczestnictwa „na żywo”. Zresztą rok temu, mimo trudnej sytuacji i otwarcia kanałów internetowych odnotowaliśmy jedną z największych frekwencji w historii wydarzenia – chwalą się organizatorzy.

 

Ksiądz Proboszcz, Jan Konarski,  zaprasza wszystkich, absolutnie wszystkich. Kościół na rogu Puławskiej i Dolnej jest naprawdę pojemny Zaproszeni są zwłaszcza ci, którzy chcą nabrać ducha,

w tych niełatwych dla nas wszystkich czasach. Zachętą może być też Słowo, które zostało rozeznane na tegoroczne wydarzenie, z Psalmu 107.: Wołali do Pana, a On ich uwolnił od trwogi.

 

Organizatorzy zapewniają, że spotkanie odbędzie się zgodnie z zasadami obowiązujących w tym czasie wskazań i zarządzeń sanitarnych.

 

Noc Świadectw organizuje Diakonia Ewangelizacyjna Odnowy w Duchu Świętym, działająca przy parafii św. Michała Archanioła w Warszawie, grupy modlitwy wstawienniczej Odnowy w Duchu Świętym oraz wspólnoty parafialne.

 

Zapraszamy na https://www.facebook.com/NocSwiadectwhttp://parafiamichal.pl/