Niedziela 8/10/2023

  1. Dziś obchodzimy Dzień Misyjny. Kazania głosi o. Misjonarz z Madagaskaru, ks. Henryk Kaszuba. Żywy Różaniec organizuje kiermasz misyjny i loterię fantową.

 

  1. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w niedziele o g. 17:15, a w dni powszednie o g. 18:30. Do modlitwy dołączamy ważne intencje: za naszą Ojczyznę i za obradujący w Rzymie Synod biskupów.

 

  1. W piątek 13 października, z okazji rocznicy zakończenia objawień w Fatimie – nabożeństwo będzie miało postać uroczystej procesji maryjnej. Potrwa ok. 45 minut, a ostatnia Msza św. rozpocznie się ok. g 19:15.

 

  1. Jutro o g. 19:30 w dolnym kościele spotkanie wspólnoty mężczyzn, a o g. 19:45 na plebanii – wspólnoty młodzieżowej.

 

  1. W środę o g. 19:00 na plebanii próba chóru parafialnego.

 

  1. W czwartek o g. 19:00 bp Michał Janocha udzieli sakramentu Bierzmowania grupie młodzieży. Serdecznie zapraszamy parafian do udziału w tej ważnej uroczystości. Po Mszy św. zapraszamy ks. biskupa oraz bierzmowanych wraz z rodzicami i świadkami na poczęstunek na plebanię.

 

  1. W niedzielę 15 października podamy listę laureatów Konkursu Biblijnego i zaprosimy do odebrania nagród.

 

  1. W prasie katolickiej znajdziemy wiele materiałów o toczącym się w Rzymie synodzie o synodalności. W Gościu Niedzielnym – wywiad z ks. Stanisławem Adamiakiem, który w roku 2018/19 pracował w naszej parafii, a obecnie jest rektorem Wyższego Seminarium w Toruniu.