Niedziela 6/03/2022

 1. Dziś o g. 17:15 Gorzkie Żale, zakończone procesją eucharystyczną (I niedziela miesiąca).

 

 1. W dramatycznej sytuacji wojny na Ukrainie codziennie (oprócz piątków) po pierwszej Mszy św. wieczornej wystawienie Najśw. Sakramentu z modlitwą o pokój. W piątek taka modlitwa odbywa się po Mszy św. o g. 19:00.

 

 1. W poniedziałek o g. 19:30 w dolnym kościele kolejne spotkanie synodalne. Mamy do omówienia dwa tematy: „Ekumenizm” oraz „Władza i uczestnictwo”.

 

 1. We wtorek o g. 19:00 w dolnym kościele spotkanie dla osób, które podjęły codzienną lekturę Pisma św.

Program:

 1. 19:00 świadectwa i modlitwa;
 2. 19:30 konferencja biblisty, ks. prof. Krzysztofa Siwka, z transmisją na YouTube (kliknij);
 3. 20:00 pytania i dyskusja;
 4. 20:30 zakończenie.

 

 1. W środę o g. 19:40 konferencja ks. proboszcza: Zaczynamy Wielki Post, transmitowana na YouTube.

 

 1. W piątki Wielkiego Postu odprawiamy Drogę Krzyżową: o 17:30 w dolnym kościele dla dzieci a o 18:30 w górnym dla dorosłych.

 

 1. Składka do puszek na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie zbierana w zeszłą niedzielę oraz taca ze środy popielcowej przyniosły 38 100 zł. Komunikat o wykorzystaniu tych pieniędzy podamy w na stronie internetowej.

 

 1. W odpowiedzi na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski zaśpiewamy Suplikacje prosząc o pokój na Ukrainie i w całej Europie.

 

 1. Dzisiaj od g. 10:00 do 20:00 w kawiarence prowadzimy zbiórkę darów dla ludności na Ukrainie: Prosimy szczególnie o ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWĄ, KOSMETYKI I CHEMIĘ oraz ŚRODKI OPATRUNKOWE. Zbieramy także NOWE koce i śpiwory! PROSIMY NIE PRZYNOSIĆ UŻYWANEJ ODZIEŻY !

(na Mszach św. o 10:30 i 12:00 krótka prezentacja).