Niedziela 5/12/2021

 1. Dziś o 17:15 nieszpory.

 

 1. Zapraszamy na Roraty o g. 6:30, z poczęstunkiem przy wyjściu z kościoła.

 

 1. W poniedziałek 29 listopada odbyło się pierwsze z cyklu spotkań synodalnych w naszej parafii. Po krótkiej liturgii Słowa nastąpiła trwająca ponad godzinę ciekawa i spontaniczna dyskusja na temat życia wspólnoty parafialnej. Kolejne spotkanie odbędzie się w poniedziałek 13 grudnia o 19:30. Więcej szczegółów podajemy na stronie parafialnej.

 

 1. We wtorek o 19:30 modlitwa wstawiennicza wspólnoty charyzmatycznej.

 

 1. W środę 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej. Msze św. według porządku powszedniego, a w tzw. Godzinie Łaski, czyli o godz. 12:00, odprawimy dodatkową Mszę św.

 

 1. Również 8 grudnia przypada rocznica poświęcenia i wmurowania kamienia węgielnego pod budowę naszego kościoła. Tego dnia o 17:15 spotkamy się w dolnym kościele na różańcu i modlitwie dziękczynnej, a o 18:00 odprawimy uroczystą Mszę św. W środę kancelaria będzie nieczynna.

 

 1. W środę o 19:00 próba chóru parafialnego.

 

 1. Również w środę o 19:40 konferencja ks. proboszcza: Przed kolejnym spotkaniem synodalnym. Transmisja na YouTube.

 

 1. W czwartki Adwentu podczas adoracji od 16:00 do 17:00 w górnym kościele siostry franciszkanki prowadzą modlitwę o pokój. Szczegóły na plakacie.

 

 1. W czwartek 9 grudnia o 18:30 zapraszamy na otwarcie wystawy prac plastycznych ks. Piotra Kisielnickiego. Ks. Piotr półtora roku temu przeszedł udar mózgu i w ramach rehabilitacji maluje ciekawe kolorystycznie obrazy.

 

 1. Tegoroczne rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w czwartek 16 grudnia i zakończymy w niedzielę 19 grudnia. Poprowadzi je ks. prof. Krzysztof Bardski pod hasłem zachęty do codziennego czytania Pisma św.

 

 1. Dziś przy wyjściu z kościoła składka na pomoc Kościołowi na Wschodzie. W przedsionku swoje prace sprzedaje Anna Szcześniak. W zakrystii można otrzymać opłatki i świece Caritas.