Niedziela 5/09/2021

  1. Dziś wieczorem będziemy gościć siostry Franciszkanki Służebnice Krzyża. Siostry będą modlić się z nami na nieszporach o 17:15 i na Mszy św. o 18:00. O godz. 19:00 w dolnym kościele będzie spotkanie, na którym opowiedzą o życiu Matki Elżbiety Róży Czackiej i o misji posługi osobom niewidomym.

 

  1. Na ogrodzeniu kościoła umieściliśmy wystawę fotografii poświęconą Prymasowi Tysiąclecia, kard. Stefanowi Wyszyńskiemu. Broszurę z miniaturami z tej wystawy będzie można kupić w dniu beatyfikacji, 12 września.

 

  1. W niedzielę 12 września Msze św. odprawimy według porządku niedzielnego. W dolnym kościele zapraszamy na transmisję z beatyfikacji na dużym ekranie – początek o g. 12:00. Przypominamy zarazem, że samo obejrzenie transmisji nie spełnia obowiązku udziału w niedzielnej Mszy św.

 

  1. W niedzielę 12 września wyjątkowo nie będziemy transmitować Mszy św. o 12:00 i o 13:00 z naszego kościoła.

 

  1. Od dzisiejszej niedzieli wracamy do Mszy św. w dolnym kościele: o g. 10:30 dla rodzin i o g. 18:00 dla młodzieży.

 

  1. Modlitwa wstawiennicza wspólnoty charyzmatycznej odbędzie się w II wtorek miesiąca, 14 września, po Mszy św. o g. 19:00.

 

  1. W dni powszednie przedłużamy obecność księży w konfesjonale. Okazja do spowiedzi będzie nie tylko podczas każdej Mszy św. (z wyjątkiem 6:30), ale także w godz. 8:30-9:00 i 18:30-19.00, w cichym kościele. Zależy nam na ułatwieniu spowiedzi prowadzonej w ciszy i skupieniu.

 

  1. Przy wyjściu z kościoła prosimy o wsparcie Caritas Polska, która prowadzi zbiórkę na rzecz legalnych uchodźców z Afganistanu.