Niedziela 31/03/2019

1. O 17.15 Gorzkie żale. W piątki Wielkiego Postu o godz. 17.30 w dolnym kościele Droga krzyżowa dla dzieci, a o 18.30 w górnym – dla dorosłych.

 

2. We wtorek 2 kwietnia przypada 14. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. O 21.00 na pl. Piłsudskiego odbędzie się czuwanie z udziałem kard. Kazimierza Nycza.

 

3. W środę o 19.40 w sali św. Józefa konferencja ks. proboszcza o pokucie i sakramencie pokuty.

 

4. W czwartek 4 kwietnia o 19.30 w sali św. Kazimierza drugie spotkanie wiosennego kursu dla narzeczonych. Prowadzi ks. Sławomir Jastrzębski.

 

5. 5 kwietnia przypada I piątek miesiąca. Spowiedź podczas każdej Mszy św., a wieczorem od 17.30. W piątek wieczorem wspólnota charyzmatyczna zaprasza do dolnego kościoła na modlitwę wstawienniczą. Spotkanie animatorów o 18.45, a początek modlitwy wstawienniczej o godz. 19.00.

 

6. W sobotę 6 kwietnia o 9.00 Msza św. za zmarłych członków Żywego Różańca, po Mszy św. nabożeństwo fatimskie. W niedzielę 7 kwietnia o 7.00 Msza św. za żyjących członków Żywego Różańca, po Mszy św. spotkanie z opiekunem ks. Sławomirem.

 

7. W sobotę 6 kwietnia odbędzie się dzień skupienia dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Początek o 9.00 w Dolnym Kościele. Zakończenie obiadem ok. 13.30.

 

8. W niedzielę 7 kwietnia rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. Stanisław Adamiak, nasz tegoroczny rezydent pochodzący z diecezji toruńskiej.

 

9. Zapraszamy rodziny z dziećmi do uczestnictwa w XIV Marszu Świętości Życia w niedzielę, 7 kwietnia pod hasłem „Tato, to Ja”. Msza św. w Katedrze Warszawskiej o godz. 11.00. Na pl. Zamkowym o g. 12.00 rozpocznie się marsz, a wraz z nim akcja „Pielucha dla Malucha”, podczas której będą zbierane środki higieny dla niemowląt z Domu Samotnej Matki w Chyliczkach, prowadzonego przez naszą Archidiecezję.

 

10. Serdecznie dziękujemy za pomoc przy rozładunku organów, które otrzymaliśmy z protestanckiej parafii w Wimbledonie. Czekają nas teraz prace renowacyjne, niezbędne do uruchomienia instrumentu w pełnym brzmieniu. Dziękujemy za kolejne wpłaty na fundusz organowy. Informację o jego stanie zamieszczamy w Internecie.