Niedziela 3/12/2023

  1. Dziś o g. 17:15 nieszpory adwentowe.

 

  1. Od jutra zapraszamy na Roraty o g. 6:30, a po nich na poczęstunek przy wyjściu z kościoła.

 

  1. W poniedziałek o g. 19:30 na plebanii spotkanie wspólnoty młodzieżowej, a w dolnym – kościele wspólnoty mężczyzn. We wtorek o g 19:30 modlitwa wstawiennicza wspólnoty charyzmatycznej. W środę o g. 19:00 na plebanii próba chóru.

 

  1. W czwartek o g. 18:30 w sali św. Józefa spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, a o g. 20:00 na plebanii kolejne spotkanie z cyklu „Ojcowie wiary, mistrzowie modlitwy” – lektura tekstów Ojców Kościoła (transmisja na YT).

 

  1. W piątek 8 grudnia: uroczystość Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej. Msze św. odprawimy według porządku powszedniego z dodatkową Mszą św. o g. 12:00. Po Mszy św. o g. 18:00 chór wykona Akatyst – dlatego ostatnia Msza św. rozpocznie się o g. 19:15.

 

  1. W sobotę 9 grudnia o g. 17:00 w dolnym kościele Msza św. wspólnot św. Michała (niepełnosprawni) i Viatores.

 

  1. Za tydzień 10 grudnia rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, poświęcone postaci apostoła Kazachstanu, bł. ks. Władysława Bukowińskiego. Poprowadzi je ks. Jan Nowak, postulator procesu beatyfikacyjnego.

 

  1. Dobiega końca instalacja organów. Dwie główne sekcje zagrają jeszcze przed Bożym Narodzeniem. W niedzielę Chrztu Pańskiego, 7 stycznia 2024 o g. 13:00 odbędzie się uroczysta inauguracja organów pod przewodnictwem ks. kard. Kazimierza Nycza.

 

  1. Dziś przy wyjściu z kościoła p. Maria prosi o wsparcie przed operacją przeszczepu nerki. Ze względu na częste dializy i anemię nie może podjąć pracy. Oferuje swoje własnoręcznie wykonane prace aby podziękować za okazaną pomoc.

 

  1. Przed modlitwą do św. Michała nastąpi obrzęd błogosławieństwa opłatków na stół wigilijny. Podobnie jak świece Caritas, można je otrzymać w zakrystii i w kancelarii. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na dokończenie instalacji organów i remontu fasady.