Niedziela 3/04/2022

 1. Dziś o g. 17:15 Gorzkie Żale.

 

 1. We wtorek o g. 19:30 modlitwa wstawiennicza wspólnoty charyzmatycznej.

 

 1. W środę o g. 19:40 konferencja ks. proboszcza: Wielki Post wymaga wielkiego oczyszczenia. Transmisja na YouTube.

 

 1. W piątek 8 kwietnia odprawiamy Drogę Krzyżową ulicami parafii. Rozważania będą czytane po polsku i po ukraińsku. Do udziału zapraszamy także wiernych z Ukrainy: katolików rzymskich, greko-katolików i prawosławnych. Początek drogi krzyżowej o g 19:30. W piątek nie będzie drogi krzyżowej dla dzieci o 17:30.

 

 1. W sobotę 9 kwietnia o g. 12:00 w kinie Luna pokaz filmu „Nędzarz i madame” – o życiu Adama Chmielowskiego. W seans wprowadzi nas reżyser filmu Witold Ludwig. Bilety można otrzymać w zakrystii i kancelarii w cenie 13 zł.

 

 1. W nawiązaniu do spotkań synodalnych proponujemy wypełnienie prostej ankiety dla parafian, którzy chcą zabrać głos na temat życia naszej wspólnoty. Formularze leżą na stoliku przy wejściu do kościoła. Można je też pobrać ze strony parafialnej Ankieta synodalna – kliknij. Prosimy o ich wypełnienie (anonimowo lub z podpisem) do Wielkanocy.

 

 1. POMOC UKRAINIE:
  • Dary dla uchodźców można przynosić do zakrystii.

   

  • Przy wyjściu z kościoła można nabyć kartki świąteczne, autorstwa lwowskiej artystki, Ivanki Demchuk (ivankademchuk.com).  Zebrane fundusze przekażemy na rzecz noclegowni na Łazienkowskiej – powstającej w ramach Fundacji „Oczami Nieba”.

 

 1. Przy wyjściu z kościoła zbiórka na paczki świąteczne dla potrzebujących. Paczki przygotujemy także dla dzieci z punktu przedszkolnego, który w najbliższych dniach otworzymy w salach przy holu katechetycznym.