Niedziela 29/03/2020

  1. W okresie epidemii Msze św., nabożeństwa i spowiedzi odbywają się zwyczajnie. Dziś o 17.15 Gorzkie żale. Również kancelaria jest czynna jak zwykle. Wiele spraw, np. zamawianie intencji mszalnych, załatwiamy telefonicznie bądź przez Internet.

 

  1. Parafialne rekolekcje, które miały się zacząć w niedzielę 29 marca, nie będą mogły się odbyć w Wielkim Poście. Musimy je przenieść na późniejszy termin – będą to prawdopodobnie rekolekcje wielkanocne.

 

  1. Również Droga krzyżowa ulicami parafii nie będzie mogła się odbyć w tradycyjnej formie. Nabożeństwo odprawimy w piątek 3/04 o godz. 19:30 w kościele i będziemy transmitowali przez Internet. Szczegóły podamy na stronie parafialnej.

 

  1. Codziennie o godz. 20.30 księża mieszkający na plebanii spotykają się w kaplicy domowej na różańcu. Prosimy o modlitwę o tej samej porze w Waszych domach.

 

  1. Kończymy zapisy na karty wstępu na Beatyfikację Kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski (7 czerwca o godz. 12.00 na pl. Piłsudskiego).

 

  1. Jedną z naszych wielkich trosk jest sytuacja osób samotnych i potrzebujących pomocy. Dlatego rozpoczęliśmy „telefoniczną kolędę”. Księża dzwonią do parafian, żeby dowiedzieć się z jednej strony, czy nie potrzebują pomocy – a z drugiej, czy i w jakim zakresie mogliby włączyć się w pomoc sąsiedzką. Na podstawie tego rozeznania włączamy się w diecezjalną akcję WSPÓLNOTY POMOCY – przeciwko izolacji, bierności i samotności. Prośby i pytania prosimy kierować na adres mailowy pomoc@parafiamichal.pl. Uruchomiliśmy także specjalny numer telefonu do kontaktów w sprawie akcji pomocy: 518 801 388. Zapraszamy do kontaktu.

 

  1. Bardzo prosimy o zaglądanie na parafialną stronę internetową: parafiamichal.pl. Umieszczamy tam aktualności dotyczące działania parafii w czasie epidemii. Ponieważ kontakty osobiste są narażone na ryzyko infekcji koronawirusem, Internet staje jeszcze ważniejszym narzędziem budowania wspólnoty, także parafialnej.

 

  1. Za pośrednictwem Internetu będziemy dziś transmitować Msze św. o godz. 13:00, 18:00 i 20:00. Na stronie parafialnej podajemy szczególy tych transmisji. Serdecznie dziękujemy za akcję zbierania subskrypcji. W ciągu 30 godzin zebraliśmy ich tysiąc!

 

  1. Serdecznie dziękujemy za liczne wpłaty na konto parafialne i BLIKIEM na telefon, które pomagają zrównoważyć bieżący bilans płatniczy parafii, poważnie naruszony przez trwającą epidemię. Serdeczne dzięki za ofiarność i za zaufanie!