Niedziela 27 stycznia 2019

  1. O 17.15 różaniec.

 

  1. W środę o 19.40 w sali św. Józefa kolejna konferencja ks. proboszcza: Duch św. – Duch Paschy Chrystusa.

 

  1. 1 lutego przypada I piątek miesiąca. Spowiedź podczas każdej Mszy św., a wieczorem od 17.30. W piątek o 18.30 wspólnota charyzmatyczna zaprasza do dolnego kościoła na modltwę wstawienniczą.

 

  1. W sobotę 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego czyli Matki Bożej Gromnicznej. O 9.00 Msza św. za zmarłych członków Żywego Różańca, po Mszy św. nabożeństwo fatimskie. W sobotę 2 lutego o 12.00 dodatkowa Msza św. Ostatnia wieczorna Msza św. o 19.00 będzie odprawiona według formularza niedzielnego.

 

  1. W niedzielę 3 lutego o 7.00 Msza św. za żyjących członków Żywego Różańca, po Mszy św. spotkanie z opiekunem ks. Sławomirem.

 

  1. W czasie ferii zimowych niedzielne Msze św. dla rodzin w dolnym kościele o 10.30 są odprawiane tak jak zwykle.

 

  1. Przy ul. Odolańskiej 6/8 rozpoczyna działalność Terapeutyczny Ośrodek „Nasz Bezpieczny Świat” przeznaczony dla osób dorosłych (25-55 lat) z niepełnosprawnościami. Zajęcia będą się odbywać od 8.00 do 16.00 przez 5 dni roboczych w tygodniu. Ośrodek dysponuje wonnymi miejscami i zaprasza uczestników. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

 

  1. Delegacja parafialna (ks. Maciej, organista Karol i ks. proboszcz) wróciła z dwudniowego wyjazdu do Londynu, gdzie zapoznała się z instrumentem oferowanym przez prostestancki kościół Trójcy św. w Wimbledonie. Organy są w bardzo dobrym stanie, mają 39 głosów, czyli trzy razy więcej niż nasze, i pod wieloma względami odpowiadają zarówno naszym potrzebom jak i możliwościom finansowym. Mają nam zostać ofiarowane przez tamtejszą wspólnotę, a na nas spocznie ciężar ich demontażu, transportu, remontu i instalacji. Oczywiście sama instalacja organów może nastąpić dopiero po remoncie fasady kościoła. W najbliższych dniach przeprowadzimy ostatnie konsultacje i podejmiemy decyzję w sprawie oferowanego instrumentu. Przygotujemy też obszerne uzasadnienie tej decyzji.

 

  1. Kawiarenka parafialna „Sielsko-Anielsko” zaprasza na kawę, herbatę i świeże ciasta pieczone na miejscu z naturalnych produktów.

 

  1. Wizyta duszpasterska według następującego porządku:

 

Poniedziałek 28 stycznia – Puławska nry parzyste od 90 do 120/124

Wtorek 29 stycznia – Puławska nry parzyste od 126 do 142

Środa 30 stycznia – Naruszewicza i Lenartowicza

Czwartek 31 stycznia – Wejnerta (domy należące do naszej parafii)

Piątek 1 lutego – Okolska i Merliniego

Sobota 2 lutego – nie ma kolędy (święto Ofiarowania Pańskiego)

Poniedziałek 4 lutego – Konduktorska  1A i 3

 

Kolęda trwa w dni robocze od 16.30 do 20.30, a w soboty od 10.00 do 14.00.

Mieszkańcy domów, które zamierzamy odwiedzić, mogą zgłosić się do zakrystii po kartki do zawieszenia na drzwiach wejściowych do swoich bloków.

Podczas kolędy prosimy o ofiary na pilny remont kruszącej się fasady kościoła.