Niedziela 26/05/2024

  1. Nabożeństwa majowe/czerwcowe odprawiamy w niedziele o g. 17:15, a w dni powszednie o g. 18:30.

 

  1. Kawiarenka jest czynna w niedziele od 9:45 do 15:00. Dzisiaj opiekę nad kawiarenką sprawuje wspólnota mężczyzn.

 

  1. Z okazji 2. rocznicy beatyfikacji założycielki Żywego Różańca, Pauliny Jaricot, zapraszamy na kiermasz misyjny na dziedzińcu przed kościołem.

 

  1. Jutro o g. 19:45 na plebanii spotkanie wspólnoty młodzieżowej „Sykomory”. Dawni i nowi uczestnicy mile widziani.

 

  1. W środę o g. 19:00 próba chóru.

 

  1. W czwartek Boże Ciało. Msze św. według porządku niedzielnego. O g. 16:00 Msza św. prymicyjna x. Łukasza Bladosza, po niej procesja do 4 ołtarzy. Po procesji ok. g. 18:15 kolejna Msza św., i ostatnia o g. 20:00. Msza św. w środę o g. 19:00 będzie już ze święta Bożego Ciała.

 

  1. Dzieciom pierwszokomunijnym przypominamy o uczestnictwie w procesji Bożego Ciała w czwartek o g. 16:00. Próba sypania kwiatków w środę o g. 17:30 przed kościołem. Prosimy o przynoszenie płatków kwiatów do sypania podczas procesji.

 

  1. W sobotę 1 czerwca o g. 9:00 Msza św. w intencji zmarłych członków Żywego Różańca, po Mszy św. nabożeństwo fatimskie. W niedzielę 2 czerwca o g. 10:30 Msza św. za żyjących członków Żywego Różańca, potem spotkanie.

 

  1. W niedzielę 2 czerwca Święto dziękczynienia. Główna Msza św. w Świątyni Opatrzności Bożej o g. 12:00 – pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia.

 

  1. Wczoraj o g. 17:15 z okazji rocznicy ustawienia kapliczki Matki Bożej przy rogu ul. Puławskiej i Bielawskiej (w r. 1849) odśpiewaliśmy litanię do Matki Bożej i odnowiliśmy akt oddania naszej parafii Niepokalanemu Sercu Maryi. Dziś powtórzymy jego najważniejszy fragment:

O święta i Niepokalana Dziewico! Przyrzekamy uczynić wszystko, aby w naszym życiu osobistym, rodzinnym i parafialnym realizowała się nie nasza własna wola, ale wola Twojego Syna. Poświęcając się Twemu Niepokalanemu Sercu, pragniemy jak najściślej zjednoczyć się z Tobą, Najświętsza Dziewico, oddając się Chrystusowi — jedynemu Zbawicielowi, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.