Niedziela 24/03/2024

  1. Dziś o g. 17:15 ostatnie w tym roku Gorzkie Żale.

 

  1. Program Triduum Paschalnego. Wielki Czwartek: Msze św. Wieczerzy Pańskiej: g. 17:00 i 19:00. Wielki Piątek: Jutrznia: g. 7:30, Droga Krzyżowa: g. 15:00; liturgie Męki Pańskiej: g. 17:00 i 19:00. Wielka Sobota: Jutrznia: g. 7:30; święcenie pokarmów od g. 8:00 do 18:00. Wigilia Paschalna: 20:00.

 

  1. W poniedziałek o g. 19:30 w dolnym kościele spotkanie wspólnoty mężczyzn, a o g. 19:45 na plebanii spotkanie dla młodzieży licealnej i studenckiej.

 

  1. W pierwsze trzy dni Wielkiego Tygodnia okazja do spowiedzi św. będzie podczas każdej Mszy św. oprócz g. 6:30, a wieczorami od g. 18:00 do 19:30. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę spowiedź będzie w ciągu całego dnia. Przypominamy o poście ścisłym, który obowiązuje w Wielki Piątek, a jest zalecany także w Wielką Sobotę. Kancelaria będzie czynna do środy włącznie.

 

  1. W Wielki Piątek Droga Krzyżowa ulicami Warszawy rozpocznie się o g. 20:00 przed kościołem akademickim św. Anny.

 

  1. Zakon Rycerski Świętego Grobu w Jerozolimie (Bożogrobcy) alarmuje, że położenie chrześcijan żyjących w Ziemi Świętej drastycznie się pogarsza. Dlatego zwraca się z gorącym apelem, by w Wielki Piątek okazać im solidarność poprzez modlitwę i wsparcie materialne. Ofiary zbierane w Wielki Piątek będą przeznaczone na potrzeby chrześcijan zamieszkujących Ziemię Świętą.

 

  1. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego: Rezurekcja o g. 6:00. Od g. 9:00 porządek Mszy św. niedzielny. Przypominamy o zmianie czasu na letni.

 

  1. W zakrystii można otrzymać świece Caritas i baranki na stół wielkanocny.

 

  1. Na paczki świąteczne dla potrzebujących zebraliśmy 8000 zł. To suma, która w pełni pokrywa koszt tej akcji pomocy. Serdecznie dziękujemy.

 

  1. Dochód ze sprzedaży palm przekazujemy na fundusz remontowy, bo na wiosnę prace przy remoncie fasady bardzo przyspieszą, ale będą także bardziej kosztowne. Dziękujemy za ofiary składane przelewem i przez terminal przy wyjściu z kościoła.