Niedziela 23/06/2019

  1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe: w niedziele o 17.15, a w dni powszednie o 18.30. W oktawie Bożego Ciała i w święto Serca Jezusa nabożeństwo kończymy procesją eucharystyczną.

 

  1. Dziękujemy za płatki kwiatów do sypania na Boże Ciało i za wszelkie przygotowania i dekoracje wykonane dla uczczenia obecności Chrystusa w Eucharystii.

 

  1. Dzisiaj o 12.00 na plebanii ostatnie spotkanie duszpasterstwa małżeństw.

 

  1. W najbliższym tygodniu obchodzimy trzy uroczystości: w poniedziałek Narodziny św. Jana Chrzciciela, w piątek Najświętszego Serca Jezusowego (nie obowiązuje post) i w sobotę św. Apostołów Piotra i Pawła (taca będzie przeznaczona na tzw. świętopietrze).

 

  1. W najbliższą środę o 19.40 ostatnia przed wakacjami konferencja proboszcza.

 

  1. Od poniedziałku 1 lipca wprowadzimy letni porządek Mszy św. w dzień powszedni: 7.00, 8.00, 18. 00 i 19.00. Od 2 lipca kancelaria będzie czynna od wtorku do piątku tylko po południu, od 16.00 do 18.00. Powrót do porządku zwykłego nastąpi 2 września.

 

  1. Czynimy starania, by złożyć wniosek o dofinansowanie termomodernizacji kościoła w ramach konkursu, który ma być ogłoszony przez Ministerstwo Ochrony Środowiska w lipcu br. Prosimy wszystkich parafian o modlitwę, a osoby zorientowane w kwestii przygotowania odpowiednich dokumentów – o konsultację w tej sprawie. Zbiórka przy wyjściu z kościoła będzie przeznaczona na remont fasady, który spodziewamy się przeprowadzić w ramach szerszego programu modernizacji termicznej kościoła.