Niedziela 22/10/2023

  1. Nabożeństwa różańcowe: w niedziele o g. 17:15, a w dni powszednie o 18:30. Do modlitwy dołączamy intencje: za naszą Ojczyznę i za obradujący w Rzymie Synod biskupów. W środy różaniec prowadzą dzieci.

 

  1. Jutro o g. 19:30 na plebanii – spotkanie wspólnoty młodzieżowej. Zapraszamy uczniów szkół średnich i studentów, a szczególnie tych, którzy niedawno przyjęli Bierzmowanie.

 

  1. Także jutro o g. 19:30, w dolnym kościele, spotkanie wspólnoty mężczyzn.

 

  1. W środę o g. 19:00 na plebanii próba chóru parafialnego.

 

  1. W niedzielę 29 października o g. 19:00 kolejne spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania (dla uczniów szkół średnich). Do grupy można jeszcze dołączyć.

 

  1. Nazwiska bliskich zmarłych, za których będziemy się modlić w wypominkach, można podać w zakrystii lub kancelarii, a także przez stronę internetową parafii.

 

  1. Dzisiaj na Mszach św. śpiewa duet „Taruta” z Tarnopola na Ukrainie. Zaraz po Mszy św. usłyszymy jeszcze kilka pieśni. Przy wyjściu z kościoła możemy zaopatrzyć się w pamiątkowe nagrania zespołu.

 

  1. Dzięki dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 120 tys. zł, prace przy instalacji organów postępują zgodnie z planem. W najbliższych dniach rozpocznie się montaż piszczałek prospektowych. Ponieważ wkład parafii w całość przedsięwzięcia wynosi ok. 50% kosztów, dokończenie instalacji wymaga także wysiłku finansowego z naszej strony. Dlatego w najbliższą niedzielę 29 października przeprowadzimy zbiórkę na ten cel.