Niedziela 22/03/2020

  1. W okresie epidemii Msze św., nabożeństwa i spowiedzi odbywają się zwyczajnie. Dziś o 17.15 Gorzkie żale. W piątki o godz. 17.30 w dolnym kościele Droga krzyżowa dla dzieci, a o 18.30 w górnym – dla dorosłych. Również kancelaria jest czynna jak zwykle. Wiele spraw, np. zamawianie intencji mszalnych, załatwiamy telefonicznie bądź przez Internet.

 

  1. Z racji zagrożenia koronawirusem do końca marca odwołujemy wtorkowe spotkania wspólnot charyzmatycznych Źródło i Światło oraz środowe konferencje ks. proboszcza. Również wiosenny kurs dla narzeczonych nie rozpoczął się 19 marca. Datę rozpoczęcia podamy w ogłoszeniach i na stronie internetowej w zależności od stanu zagrożenia epidemicznego.

 

  1. W środę 25 marca obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. według porządku powszedniego. Pamiętajmy o modlitwie w intencji dzieci poczętych.

 

  1. Parafialne rekolekcje, które miały się zacząć w niedzielę 29 marca, nie będą mogły się odbyć w Wielkim Poście. Musimy je przenieść na późniejszy termin – będą to prawdopodobnie rekolekcje wielkanocne.

 

  1. Codziennie o godz. 20.30 księża mieszkający na plebanii spotykają się w kaplicy domowej na różańcu. Zapraszamy do modlitwy o tej samej porze w Waszych domach.

 

  1. Przypominamy o zapisach na karty wstępu na Beatyfikację Kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski (7 czerwca o godz. 12.00 na pl. Piłsudskiego).

 

  1. Jedną z naszych największych trosk jest sytuacja osób samotnych i potrzebujących pomocy. Dlatego w najbliższych dniach rozpoczniemy „telefoniczną kolędę”. Księża będą dzwonić do parafian, żeby dowiedzieć się z jednej strony, czy nie potrzebują pomocy – a z drugiej, czy i w jakim zakresie mogliby włączyć się w pomoc sąsiedzką. Na podstawie tego rozeznania spróbujemy zorganizować braterską akcję wsparcia i pomocy – przeciwko izolacji, bierności i samotności. Prośby i pytania związane z organizacją akcji prosimy kierować na adres mailowy pomoc@parafiamichal.pl. Wkrótce uruchomimy specjalny numer telefonu 518801388 (czeka na aktywację) do kontaktów w sprawie akcji pomocy.

 

  1. Bardzo prosimy o zaglądanie na parafialną stronę internetową: parafiamichal.pl. Umieszczamy tam aktualności dotyczące działania parafii w czasie epidemii. Ponieważ kontakty osobiste są narażone na ryzyko infekcji koronawirusem, Internet staje jeszcze ważniejszym narzędziem budowania wspólnoty, także parafialnej.

 

  1. Serdecznie dziękujemy za wpłaty na konto parafialne i BLIKIEM na telefon, które pomagają zrównoważyć bieżący bilans płatniczy parafii, poważnie naruszony przez trwającą epidemię. Serdeczne dzięki za ofiarność!