Niedziela 21/11/2021

  1. Dziś o 17:15 nabożeństwo do Chrystusa Króla.

 

  1. W środę o 19:40 konferencja ks. proboszcza: Przed spotkaniem synodalnym w parafii. Transmisja na YouTube.

 

  1. W poniedziałek 29 listopada o g. 19:30 w dolnym kościele odbędzie się pierwsze ze spotkań synodalnych w naszej parafii. Będzie to spotkanie otwierające wymianę zdań na główne tematy poruszane na Synodzie. Spotkanie będzie otwarte dla wszystkich chętnych.

 

  1. Za tydzień rozpoczynamy Adwent, a od poniedziałku 29 listopada zapraszamy na Roraty, zakończone poczęstunkiem przy wyjściu z kościoła (z zachowaniem zasad ostrożności epidemicznej).

 

  1. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło nabór wniosków o dotacje na rok 2022. Dwie ważne kwestie – instalacji organów i remontu fasady mogą zostać objęte dotacją. Również Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oferuje niewielką dotację. Zależy nam na dopracowaniu wniosków pod względem formalnym. Dlatego dziękujemy parafianom za już otrzymane cenne porady dotyczące składania wniosków i czekamy na dalsze.

 

  1. Na pomoc dla Libanu zebraliśmy 9200 zł, które niezwłocznie przesłaliśmy do parafii w Bejrucie. Ks. Paul Nahed jest bardzo wdzięczny z pomoc i zawiadamia, że poprzednią ofiarę w wysokości 1800$ przekazał na stypendia dla uczniów szkoły katolickiej i na paczki żywnościowe dla ubogich rodzin, a 200$ zachował na nagłe potrzeby.

 

  1. Dziś w odpowiedzi na apel Episkopatu prowadzimy składkę na fundusz pomocowy dla imigrantów.