Niedziela 21/03/2021

  1. O godz. 17.15 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. W piątek 26 marca droga krzyżowa dla dzieci o g. 17:30, zaś o g. 19:30, zamiast procesji ulicami parafii, drogę krzyżową rozpoczniemy w kościele, a zakończymy na dziedzińcu.

 

  1. Rekolekcje wielkopostne prowadzi Marek Dobrzeniecki. Nauki rekolekcyjne: w niedzielę na wszystkich Mszach św., a od poniedziałku do środy o g. 9:00, 18:00 (transmisja w internecie) i 19:30. Oprócz zwykłego programu dla dorosłych, od poniedziałku do środy zapraszamy także do dolnego kościoła : dzieci na godz. 17:00 i młodzież na godz. 19:00. Rekolekcje dla dzieci poprowadzi x. Piotr Kucharczyk. W środę nie będzie konferencji ks. proboszcza.

 

  1. We wtorek o g. 10:15 odbędzie się pogrzeb śp. Zenona Łyżniaka, taty naszego rezydenta, ks. Marcina. Dziękujemy za modlitwę w intencji zmarłego i jego rodziny.

 

  1. W czwartek o 19:30 w dolnym kościele kolejne spotkanie kursu dla narzeczonych. Prowadzi ks. Sławomir Jastrzębski.

 

  1. W ramach przygotowania do Zawierzenia parafii Matce Bożej Królowej Polski: Msza św. w uroczystość Zwiastowania Pańskiego w czwartek 25 marca o godz. 18:00, z obrzędem adopcji dzieci nienarodzonych. Po Mszy św. w dolnym kościele projekcja filmu o Matce Bożej z Guadelupe.

 

  1. Kolejny Krok przygotowań do Aktu Oddania nastąpi w Wielki Wtorek 30 marca: po Mszy św. o 18:00 ks. Łukasz Skolud powie konferencję i poprowadzi Adorację. W zakrystii można otrzymać książki z rozważaniami do rekolekcji maryjnych Oddanie 33 (20 zł). Można także nabyć świece Caritas na stół wielkanocny.

 

  1. Niedziela Palmowa. Wszystkie palmy sprzedawane na dziedzińcu kościoła będą już poświęcone. Msza św. o godz. 12:00 będzie odprawiona także w dolnym kościele.

 

  1. Triduum paschalne. Planujemy następujący program: Wielki Czwartek: Msze św. wieczerzy Pańskiej: 17:00, 18:00 i 19:00. Wielki Piątek: liturgie Męki Pańskiej: 17:00, 18:00 i 19:00. Wielka Sobota: święcenie pokarmów na dziedzińcu kościoła. Wigila Paschalna: 19:00 i 21:00. Pełen program na sronie internetowej parafii.

 

  1. Dziękujemy za ofiary Blikiem na telefon albo przelewem na konto parafii. W przedsionku kościoła można także złożyć ofiarę do eSkarbonki, za pomocą karty zbliżeniowej bądź smartfonu z funkcją NFC.

 

  1. Dzisiaj zbiórka do puszek na fundusz remontowy kościoła.