Niedziela 20/09/2020

  1. Dziś o 17:15 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

  1. Spotkania kursu dla narzeczonych odbywają się w czwartki o g. 19.30 w sali św. Kazimierza. Prowadzi ks. Sławomir Jastrzębski.

 

  1. Dzisiaj w Centrum Warszawy odbywa się Marsz dla Życia i Rodziny. Początek o g. 12:00 na pl. Zamkowym, następnie przemarsz do bazyliki św. Krzyża.

 

  1. W naszej parafii powstaje kolejny krąg Domowego Kościoła. Zainteresowane małżeństwa zapraszamy do kontaktu z ks. Markiem, osobiście lub mailowo.

 

  1. Zapraszamy na Dziesiątą Noc Świadectw. To wieczór radości, dziękczynienia, uwielbienia. Będziemy słuchać prawdziwych, pasjonujących historii – o tym, jak Pan Bóg konkretnie działa w życiu zwykłych ludzi. Oprawę muzyczną zapewni zespół „Coraz Bliżej”, wykonujący współczesną, chrześcijańską muzykę. Noc Świadectw odbędzie się w najbliższą sobotę, czyli 26 września o g. 19:30 i potrwa do północy.

 

  1. Z racji na przygotowania do Nocy Świadectw, wieczorne Msze św. w sobotę 26 września o g. 18:00 i 19:00 odbędą się w dolnym kościele. W górnym kościele odprawimy Mszę św. na zakończenie Nocy Świadectw ok. g. 22:30.

 

  1. Z powodu ostrożności podczas epidemii nie możemy zorganizować wrześniowego święta parafialnego. Niemniej zapraszamy na tradycyjne 40-godzinne Nabożeństwo, czyli całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu, która potrwa w niedzielę 27 września od 14:00 do 18:00 i od 19:00 do 20:00, a w poniedziałek i wtorek od 9:30 do 18:00.

 

  1. Akcja Katolicka przygotowuje tradycyjny konkurs biblijny nt. Geografii Starego Testamentu, którego formuła będzie dostosowana do wymogów bezpieczeństwa podczas epidemii. Szczegóły w gablocie Akcji Katolickiej.

 

  1. Przez całe lato prowadzimy gruntowne prace naprawcze na dachu naszego kościoła. Remont fasady czeka jeszcze na niezbędne uzgodnienia z konserwatorem zabytków i wydziałem architektury dzielnicy Mokotów. Dziękujemy za ostatnią składkę na prowadzenie remontu. Przyniosła ona 5200 zł, czyli pokryła mniej więcej jedną dwudziestą dotychczasowych kosztów. Dziękujemy także za wpłaty przelewem na konto parafii i Blikiem na telefon.