Niedziela 20/03/2022

 1. Dziś o g. 17:15 Gorzkie Żale. W piątki Wielkiego Postu odprawiamy Drogę Krzyżową: o 17:30 w dolnym kościele dla dzieci a o 18:30 w górnym dla dorosłych. Codziennie (oprócz piątków) o g. 18:30 modlitwa o pokój. W piątek – modlitwa o g. 19:30.

 

 1. Dziś o g. 10:30 ks. infułat Jan Sikorski odprawi Mszę św., a następnie zaprezentuje swoją książkę „Rozmowy o życiu i Warszawie”.

 

 1. Poniedziałek 21 marca to w naszym kościele Dzień Stacyjny. 12:00 Różaniec, 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego/Droga Krzyżowa 19:00 Gorzkie Żale. Na zakończenie Msza św. o 20:00. Pełny program na tablicy ogłoszeń i w Internecie.

 

 1. Również w poniedziałek o g. 19:30 w dolnym kościele Spotkanie synodalne. Tematy: Rozeznawanie i podejmowanie decyzji oraz Formacja.

 

 1. W środę o g. 19:40 konferencja ks. proboszcza: Na półmetku Wielkiego Postu, transmitowana na YouTube.

 

 1. W czwartek 24 marca czuwanie wspólnoty Odnowy w Duchu św.: Wieczór chwały – wieczór Słowa. Początek o g. 19:30. Zapraszamy.

 

 1. Piątek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. wg porządku codziennego z dodatkową Mszą św. o g. 17:00 (w łączności z papieżem Franciszkiem Ofiarowanie Rosji i Ukrainy Najświętszemu Sercu Maryi). Zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji dzieci poczętych. W piątek nie obowiązuje post. Kancelaria nieczynna.

 

 1. Nasza parafia włączy się w akcję Adoracja bez granic, która polega na całodobowej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Początek w piątek 25/03 o g. 17:00, zakończenie w sobotę 26/03 wieczorem. Adoracja będzie trwała w dolnym kościele tak długo, jak będą chętni. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii, także mailem.

 

 1. Nocna droga krzyżowa. Wyjście w piątek 1/04 po Mszy św. o 19:00. Trasa nie ekstremalna, parę godzin wędrówki w terenie. Zaprasza ks. Maciej Wygnański.

 

 1. Rekolekcje wielkopostne: początek w najbliższą niedzielę 27/03. Prowadzi Krzysztof Siwek, biblista.

 

 1. W sobotę 9 kwietnia o g. 12:00 w kinie Luna pokaz filmu „Nędzarz i madame” – o życiu Adama Chmielowskiego, który po osiągnięciu sławy porzucił sztukę, aby służyć ludziom jako Brat Albert – przyszły święty. W seans wprowadzi nas reżyser filmu Witold Ludwig. Bilety można otrzymać w zakrystii i kancelarii w cenie 13 zł.

 

 1. POMOC UKRAINIE:
 • Dzisiaj od g. 10:00 do 18:00 w kawiarence zbiórka darów.
 • W dwóch salach przy holu katechetycznym uruchomienie od 1 kwietnia punktu przedszkolnego dla dzieci ukraińskich.
 • Szkoła Przymierza Rodzin na Racławickiej 14 zaprasza dzieci ukraińskie na zabawy popołudniowe od poniedziałku do piątku od 16:00 do 18:00. W tym samym czasie odbywają się polsko-ukraińskie spotkania Mam. Więcej szczegółów i zapisy: na stronie internetowej szkoły Przymierza Rodzin.
 • Świetlica Fundacji D.O.M. przy Madalińskiego 69a przyjmuje zapisy na bezpłatne zajęcia i korepetycje. Zapraszamy także dzieci Uchodźców z Ukrainy. W programie odrabianie lekcji, warsztaty plastyczne, wspólny podwieczorek. Potrzebujemy wolontariuszy. Szczegóły na plakacie.

 

Zaśpiewamy Suplikacje prosząc o pokój na Ukrainie i w całej Europie.