Niedziela 2 września 2018

  1. Dzisiaj o godz. 17.15 nieszpory z procesją.

 

  1. W naszym zespole duszpasterskim od wakacji posługują nowi księża. Nowym wikariuszem jest neoprezbiter Marek Nowakowski, który zostaje katechetą w Liceum im. Bohaterek Powstania Warszawskiego i w Liceum Reytana. Nowymi rezydentami są ks. Michał Polny, wykładowca katechetyki na Papieskim Wydziale Teologicznym oraz ks. Stanisław Adamiak, historyk z diecezji toruńskiej pracujący na Uniwersytecie Warszawskim. Katechetą w szkole podstawowej nr 157 będzie kleryk Marek Ruciński, który ukończył Warszawskie Seminarium Duchowne i przygotowuje się do święceń diakonatu i kapłaństwa.

 

  1. Od jutra wracamy do zwykłego porządku Mszy św. w dni powszednie: 6.30, 8.00, 9.00, 18.00 i 19.00. Kancelaria będzie czynna od wtorku do piątku od 10.00 do 12.00 i od 16.00 do 18.00. Czwartkowa adoracja będzie trwać od 15.00 do 17.50.

 

  1. Msze św. inaugurujące nowy rok szkolny odprawimy jutro dla Liceum św. Królowej Jadwigi i Liceum Reytana o 8.30 w dolnym kościele, a dla Szkoły Przymierza Rodzin o 10.00 w górnym. Inauguracja CLV LO im. Bohaterek Powstania Warszawskiego będzie we wtorek o 13.00 w górnym kościele.

 

  1. W czwartek o 18.30 spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

 

  1. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy piątek spowiedź na wszystkich Mszach Św., a wieczorem od godz. 17.30.

 

  1. Nasza kawiarenka „Sielsko-Anielsko Café” zaprasza dzisiaj od 10.00 do 19.00. W tygodniu kawiarenka jest czynna od wtorku do piątku od 12.00 do 19.00, a w soboty od 10.00 do 15.00. Zapraszamy.

 

  1. Przypominamy, że od dzisiaj wchodzi w życie dekret ks. kard. Nycza o korekcie granic naszej parafii. Nowa granica między naszymi parafiami biegnie od Puławskiej ulicą Olesińską do Różanej, a następnie ul. Różaną do al. Niepodległości. Mieszkańcy domów, które przechodzą do parafii św. Szczepana, będą mogli przez najbliższe 10 lat załatwiać sprawy kancelaryjne w obu parafiach. Tych parafian, którzy przywykli do chodzenia do naszego kościoła zapraszamy, żeby nie zmieniali przyzwyczajenia.