Niedziela 18 listopada 2018

  1. Dzisiaj o 17.15 koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

  1. Wczoraj o godz. 16.00 odbył się koncert zespołu „Mazowsze” z okazji 100-lecia niepodległości. Serdecznie dziękujemy władzom dzielnicy Mokotów za organizację koncertu, naszym pracownikom za przygotowanie pomieszczeń, a wszystkim uczestnikom za liczny udział w tym podniosłym i wzruszającym wydarzeniu.

 

  1. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej prosi o włączenie się w modlitwę za wstawiennictwem Sługi Bożego Kardynała Augusta Hlonda w intencji Marioli, chorej na nowotwór. Teksty modlitwy są wyłożone w zakrystii i w kruchcie kościoła.

 

  1. W najbliższą środę o 19.40 w sali św. Józefa konferencja ks. proboszcza: etyczny wymiar języka – odpowiedzialność za słowo.

 

  1. Już od poniedziałku 26 listopada zaczniemy tegoroczną kolędę. W pierwszym tygodniu odwiedzimy mieszkańców ul. Puławskiej (nry nieparzyste od Dolnej w stronę Centrum), Boryszewskiej oraz Belgijskiej. Szczegółowy program podamy za tydzień. Podczas tegorocznej kolędy, która potrwa do połowy lutego, zamierzamy odwiedzić całą parafię.

 

  1. W najbliższy wtorek mija rocznica powstania naszej parafii. Przypomnijmy, że pierwszy kościół został zbudowany w tym miejscu już w połowie XIX wieku, a parafię utworzono wraz z przyłączeniem wsi Mokotów do miasta Warszawy w 1917 r. Ponieważ rok temu obchodziliśmy 100-lecie parafii, dzisiaj zaraz po każdej Mszy św. zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z tego jubileuszu, autorstwa naszego parafianina p. Krzysztofa Żurowskiego.

 

  1. Przy wyjściu z kościoła ks. Piotr Kisielnicki zbiera składkę na działalność misji w Kijowie.