Niedziela 15/10/2023

  1. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w niedziele o g. 17:15, a w dni powszednie o g. 18:30. Do modlitwy dołączamy ważne intencje: za naszą Ojczyznę i za obradujący w Rzymie Synod biskupów. W środy różaniec prowadzą dzieci.

 

  1. Laureatów konkursu biblijnego prosimy o zgłoszenie się do zakrystii po odbiór dyplomów i nagród. Lista laureatów jest wywieszona na tablicy ogłoszeń.

 

  1. Dziś na Mszy św. o g. 18:00 rozpoczniemy kolejny kurs przygotowujący do Bierzmowania. Zapraszamy uczniów klas I szkół średnich oraz uczniów starszych klas, którzy jeszcze nie przystąpili do Bierzmowania. Po Mszy św. będzie pierwsze spotkanie z ks. Szymonem.

 

  1. W poniedziałek 16 października przypada rocznica wyboru Papieża Jana Pawła II, a w czwartek 19 października – 39. rocznica śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

 

  1. Jutro o g. 19:30 na plebanii – spotkanie wspólnoty młodzieżowej. Zapraszamy uczniów szkół średnich i studentów, a szczególnie tych, którzy niedawno przyjęli Bierzmowanie.

 

  1. W środę o g. 19:00 na plebanii próba chóru parafialnego.

 

  1. W czwartek 19 października o g. 20:00 na plebanii kolejna konferencja x. proboszcza z cyklu „Ojcowie wiary, mistrzowie modlitwy”. Na wspólną lekturę fragmentów tekstów Ojców Kościoła wraz z komentarzem zapraszamy wszystkich chętnych do sali na plebanii, a spotkanie transmitujemy przez Internet.

 

  1. Prasa katolicka publikuje ciekawe artykuły z okazji rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Z okazji Dnia Papieskiego młodzież z Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” prosi o składkę na fundusz stypendialny dla studentów, stanowiący żywy pomnik św. Papieża Jana Pawła II.