Niedziela 14 października 2018

  1. Obchodzimy Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Młodzież z Fundacji Nowego Tysiąclecia podzieli się z nami świadectwem życia w duchu nauczania Jana Pawła II. We wtorek 16 października pamiętajmy o modlitwie dziękczynnej za pontyfikat Jana Pawła II w 40. rocznicę jego wyboru.

 

  1. Zapraszamy na nabożeństwa październikowe: w niedziele o 17.15 a w dni powszednie o 18.30.

 

  1. W najbliższą środę konferencja ks. proboszcza: o funkcjach języka.

 

  1. W piątek przypada wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Jest to zarazem dzień pamięci o kapłanach niezłomnych. W modlitwie pamiętajmy o księżach, którzy byli niezłomnymi świadkami wiary i prośmy, by takich księży nie brakowało w naszych czasach.

 

  1. W sobotę 20 października o godz. 9.00, w 70. rocznicę śmierci Augusta Hlonda, przy szpitalu ss. Elżbietanek przy ul. Goszczyńskiego kard. Kazimierz Nycz odsłoni pamiątkową tablicę, a następnie odprawi Mszę św. w kaplicy szpitalnej.

 

  1. Nowy cykl przygotowania do Bierzmowania rozpoczniemy w najbliższą niedzielę 21 października. Spotkania będą się odbywały w niedziele o 19.00 w sali św. Kazimierza. Poprowadzi je ks. Marek Nowakowski.

 

  1. Również w niedzielę 21 października o 12.00 na plebanii odbędzie się kolejne spotkanie duszpasterstwa małżeństw na temat nauczania Jana Pawła II o małżeństwie.

 

  1. W weekend 27-28 paździenika odbędą się warsztaty śpiewu liturgicznego. Dziękujemy za nowe zgłoszenia do naszego chóru i zapraszamy do udziału w warsztatach i w animacjach liturgicznych prowadzonych przez chór.

 

  1. Kartki z nazwiskami osób zmarłych można składać w zakrystii i kancelarii. Wypominki jednorazowe przeczytamy podczas procesji za zmarłych 1 i 2 listopada o 17.15. Wypominki roczne czytamy w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o 17.30.

 

  1. Przy wyjściu z kościoła stypendyści Fundacji Nowego Tysiąclecia zbierają składkę na rozwój Fundacji.