Niedziela 14/11/2021

  1. Dziś o 17:15 różaniec.

 

  1. W najbliższy poniedziałek o godz. 18:30 na plebanii odbędzie się próba chóru parafialnego. Dzisiaj po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła można porozmawiać z p. Sebastianem, naszym organistą, i zgłosić chęć dołączenia do chóru.

 

  1. We wtorek 16 listopada przypada rocznica konsekracji naszego kościoła. Msze św. w porządku powszednim, z uroczystą Mszą św. o g. 18:00.

 

  1. W środę o 19:40 konferencja ks. proboszcza: Drogowskazy wychodzenia z kryzysów (dokończenie). Transmisja na YouTube.

 

  1. Papież Franciszek ogłosił synod o synodalności Kościoła. W poniedziałek 29 listopada o g. 19:30 odbędzie się pierwsze ze spotkań synodalnych na poziomie parafii. Będzie to spotkanie otwierające wymianę zdań na główne tematy poruszane na Synodzie. Spotkanie będzie otwarte dla wszystkich chętnych.

 

  1. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło nabór wniosków o dotacje na rok 2022. Dwie ważne kwestie – instalacji organów i remontu fasady mogą zostać objęte dotacją. Jeśli ktoś z parafian ma doświadczenie w przygotowaniu odpowiednich wniosków, to prosimy o pilny kontakt z ks. proboszczem.

 

  1. Przy wyjściu z kościoła prosimy dziś o wsparcie dla pogrążonego w ogromnym kryzysie Mamy bezpośredni kontakt z parafią w Bejrucie, do której trafia nasza pomoc.