Niedziela 14/04/2019

  1. Dzisiaj o godz. 17.15 ostatnie w tym Wielkim Poście Gorzkie Żale.

 

  1. W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę okazja do spowiedzi św. będzie rano od 8.00 do 9.30 a wieczorem od 18.00 do 20.00. W Wielki Czwartek spowiedź od 7.30 do 9.00 oraz wieczorem od 19.30 do 20.00. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę spowiedź będzie w ciągu całego dnia do 17.30.

 

  1. Liturgię Triduum Paschalnego odprawimy według następującego porządku:

Wielki Czwartek: Msza św. Wieczerzy Pańskiej o 18.00;

Wielki Piątek: jutrznia (liturgiczna modlitwa Psalmami) o 7.30; Droga Krzyżowa o 15.00; liturgia Męki Pańskiej o 18.00;

Wielka Sobota: jutrznia o godz. 7.30; święcenie pokarmów od godz. 8.00 do 17.00.

Przypominamy o poście ścisłym, który obowiązuje w Wielki Piątek, a jest zalecany także w Wielką Sobotę.

 

  1. Wigilia Paschalna, czyli najważniejsza liturgia w całym roku, rozpocznie się o 20.00, a po niej nastąpi procesja rezurekcyjna. Przypominamy, że obecność na Wigilii Paschalnej spełnia obowiązek uczestnictwa we Mszy św. wielkanocnej. W czasie Triduum wszystkim uczestnikom staramy się zapewnić miejsca siedzące.

 

  1. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Mszę rezurekcyjną, z procesją po kościele, odprawimy o godz. 6.00.

 

  1. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko we wtorek i w środę. W Wielką Środę nie będzie konferencji ks. proboszcza.

 

  1. Kawiarenka parafialna będzie czynna we wtorek i w środę. Kawiarenka będzie zamknięta od Wielkiego Czwartku do Poniedziałku Wielkanocnego. Ponowne otwarcie we wtorek wielkanocny 23 kwietnia. Dzisiaj kawiarneka zaprasza na świeże ciasta i lody.

 

  1. Dziś przy wyjściu z kościoła prowadzimy miesięczną składkę na remont fasady kościoła. Dziękujemy za ofiarność.