Niedziela 14/03/2021

  1. O godz. 17.15 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. W piątki Wielkiego Postu odprawiamy Drogę krzyżową: o godz. 17:30 w dolnym kościele dla dzieci, a o 18:30 w górnym – dla dorosłych.

 

  1. W środę kolejna konferencja ks. proboszcza: Słowo Jezusa o wywyższeniu na krzyżu. Na żywo o g. 19:40 na YouTube, z możliwością późniejszego odsłuchania.

 

  1. Nowennę do św. Józefa odmawiamy do czwartku 18 marca o 18:30. W piątek 19 marca, w święto św. Józefa, Msze św. według porządku powszedniego, z dodatkową Mszą św. o godz. 11:15 (w ramach dnia skupienia fundacji „Jestem” dla osób z chorobą nowotworową). Ostatnia Msza św. – po drodze krzyżowej, czyli ok. g. 19:15. Na Mszy św. o 9:00 złożymy życzenia x. Prałatowi Józefowi Hassowi w dniu imienin.

 

  1. W niedzielę 21 marca rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je Marek Dobrzeniecki, który w roku 2017 prowadził rekolekcje adwentowe. Nauki rekolekcyjne: w niedzielę na wszystkich Mszach św., a od poniedziałku do środy o g. 9:00, 18:00 i 19:30. Oprócz zwykłego programu dla dorosłych, od poniedziałku do środy zaprosimy także : dzieci na godz. 17:00 i młodzież na godz. 19:00.

 

  1. W ramach przygotowania do Zawierzenia parafii Matce Bożej Królowej Polski: Msza św. w uroczystość Zwiastowania Pańskiego w czwartek 25 marca o godz. 18:00, z obrzędem adopcji dzieci nienarodzonych. Po Mszy św. zaprosimy do dolnego kościoła na projekcję filmu o Matce Bożej z Guadelupe.

 

  1. Kolejny Krok przygotowań do Aktu Oddania nastąpi w Wielki Wtorek 30 marca: po Mszy św. o 18:00 ks. Łukasz Skolud powie konferencję i poprowadzi Adorację. W zakrystii można otrzymać książki z rozważaniami do rekolekcji maryjnych Oddanie 33 (20 zł). Można także nabyć świece Caritas na stół wielkanocny.

 

  1. W piątek 26 marca o g. 19:30, zamiast procesji ulicami parafii, odprawimy drogę krzyżową, którą rozpoczniemy w kościele, a zakończymy na dziedzińcu.

 

  1. Liceum Ogólnokształcące Przymierza Rodzin im. św. Jana Pawła II zaprasza kandydatów do klas I na egzamin wstępny on-line w dniach 27, 29, 30 i 31 marca br. Więcej informacji nt. rekrutacji na stronie internetowej szkoły.

 

  1. Dziękujemy za ofiary Blikiem na telefon albo przelewem na konto parafii. W przedsionku kościoła można także złożyć ofiarę do eSkarbonki, za pomocą karty zbliżeniowej bądź smartfonu z funkcją NFC.

 

  1. Dzisiaj zbiórka do puszek na paczki świąteczne dla potrzebujących.