Niedziela 11/07/2021

  1. Apel Kazimierza Kardynała Nycza :

W związku z trwającą pandemią COVID-19 i brakiem skutecznego lekarstwa Kościół Warszawski apeluje o podejmowanie akcji szczepień dla dobra całej społeczności. Przy Świątyni Opatrzności Bożej, gdzie odbędzie się beatyfikacja Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej, otwarto powszechnie dostępny punkt szczepień. Niech to będzie przykład konkretnej troski o dobro bliźniego, przykład dla wszystkich w Archidiecezji Warszawskiej przed zbliżającą się beatyfikacją.

 

  1. Dziś o 17:15 różaniec.

 

  1. Przypominamy o wakacyjnym porządku Mszy św. w dzień powszedni: rano o 7:00 i 8:00, a wieczorem o 18:00 i 19:00. Czwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu : od 16.00 do 18.00. Porządek niedzielny pozostaje bez zmian.

 

  1. Za pośrednictwem strony internetowej można zamawiać intencje mszalne. Zamawianie intencji w kancelarii i zakrystii jest możliwe jak dotąd.

 

  1. Ks. Paul Nahed z katolickiej parafii i szkoły św. Jana Chrzciciela w Bejrucie (Liban) przesyła serdeczne podziękowania za pomoc finansową, którą otrzymał z naszej parafii. Jedną trzecią sumy przeznaczył już na najpilniejszą pomoc ubogim, a resztę zachowuje w dolarach, obawiając się dalszego osłabienia libańskiej waluty.

 

  1. Przy wyjściu z kościoła prosimy o miesięczną zbiórkę na remont fasady. Biuro architektoniczne przygotowuje projekt budowlany, który wkrótce złożymy do urzędów, licząc na rychłe pozwolenie na rozpoczęcie prac.