Niedziela 10/03/2024

 1. O 17:15 Gorzkie Żale. W piątki Wielkiego Postu odprawiamy Drogę Krzyżową: o g. 17:30 w dolnym kościele dla dzieci, a o g. 18:30 w górnym dla dorosłych.

 

 1. W poniedziałek – spotkania wspólnoty mężczyzn i wspólnoty młodzieżowej.

 

 1. W środę 13 marca o g. 18:00, w 11. rocznicę wyboru Papieża Franciszka, w Świątyni Opatrzności Bożej odbędzie się uroczysta Msza św. z udziałem Episkopatu. Wraz z ks. Kard. Nyczem zapraszamy do udziału.

 

 1. W środę i czwartek odbędą się rekolekcje dla uczniów szkoły podstawowej. Prowadzi x Jan Dohnalik.

 

 1. W czwartek o g. 19:30 w sali św. Kazimierza kurs dla narzeczonych. O g. 20:00 w kawiarence kolejne spotkanie z lekturą Ojców Kościoła.

 

 1. W dniach 15-16 marca w Seminarium Duchownym przy Krakowskim Przedmieściu dzień skupienia dla mężczyzn pragnących rozpoznać powołanie. Szczegóły na stronie internetowej.

 

 1. Od soboty 16/03 rozpoczynamy nowennę w intencji Ojczyzny, ogłoszoną przez Abp. Gądeckiego. Będziemy ją odmawiać po Mszy św. o g. 18:00.

 

 1. W sobotę 16 marca o g. 15:30 w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli przy ul. Rakowieckiej 61, odbędzie się koncert wielkopostny pt. „Ukryty w ciszy” w wykonaniu Agnieszki Ostrowskiej i Marii Zalewskiej ze Wspólnoty VIATORES działającej przy naszej Parafii. Serdecznie zapraszamy. Szczegóły na plakacie.

 

 1. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych rozpoczną się w niedzielę 17 marca. Poprowadzi x. Piotr Studnicki.

 

 1. W niedzielę 17 marca o g. 19:00 w klasztorze oo. karmelitów na Solcu odbędą się projekcje filmów Krzysztofa Żurowskiego o ojcu Knabicie i o Marcie Wieckiej.

 

 1. W zakrystii można nabyć świece Caritas na stół wielkanocny.

 

 1. Zbiórka na rzecz Mokotowskiego Hospicjum św. Krzyża przyniosła 7800 zł. Dziś prosimy o miesięczną zbiórkę na dokończenie remontu fasady naszego kościoła. Prace przebiegały także zimą, ale obecnie nabiorą tempa, a to powoduje zwiększone koszty. Bardzo dziękujemy za ofiarność. Wielką pomocą są przelewy na konto remontowe i ofiary składane przez terminal przy wyjściu z kościoła.