Niedziela 1/11/2020

 1. Papież Franciszek ogłosił, że ze względu na epidemię odpust za zmarłych można uzyskać przez cały listopad. Można wybrać dowolne dni (najwyżej osiem), odwiedzić cmentarz lub kościół i pomodlić się za zmarłych. Szczegóły w Internecie.

 

 1. W naszym kościele modlitwy za zmarłych z czytaniem wypominków odbędą się dziś i jutro, 1 i 2 listopada o g. 17:15.

 

 1. W każdą niedzielę o godz. 18:00 w dolnym kościele odprawiamy dodatkową Mszę św. dla młodzieży. Zapraszamy młodzież w wieku 14-19 lat, a szczególnie kandydatów do Bierzmowania.

 

 1. Przez całą Oktawę Wszystkich Świętych włączymy się w akcję modlitewną Różaniec do Granic Nieba. Będziemy się modlić, przepraszając Boga za grzechy przeciwko życiu, a zarazem otworzymy serca dla dzieci, które umarły przed narodzeniem, aby zostały duchowo przyjęte i pokochane. W tych intencjach odmówimy różaniec. Nabożeństwo odprawimy: dzisiaj o g. 19:00, w dni powszednie o 18:30, a w niedzielę 8 listopada o 17:15. Szczegóły na stronie internetowej.

 

 1. We wtorek Msza św. o 19:00 animowana przez Wspólnotę Charyzmatyczną, potem okazja do modlitwy wstawienniczej, z zachowaniem ostrożności z powodu epidemii.

 

 1. W środę 4 listopada października o godz. 19:40 kolejna konferencja ks. proboszcza: Sens modlitwy za zmarłych. Konferencje są transmitowane na żywo i dostępne do obejrzenia na parafialnym kanale YouTube.

 

 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu trwa w czwartki od godz. 15:00 do 18:00 i w niedziele od 19:00 do 20:00. Zapraszamy.

 

 1. W I piątek miesiąca spowiadamy na każdej Mszy św., a wieczorem od 17:30. W sobotę 7 listopada o godz. 9:00 Msza św. za zmarłych członków ŻYWEGO RÓŻAŃCA i zmarłych z ich rodzin. Po Mszy św. nabożeństwo fatimskie.

 

 1. Jeśli stan epidemii na to pozwoli, to w niedzielę 8 listopada o 19:00 odbędzie się Koncert Patriotyczny w wykonaniu Adriana i Alicji GALA. W programie utwory F. Chopina, S. Moniuszki i M. Karłowicza oraz polskie Pieśni Legionowe. Zapraszamy.

 

 1. Dziękujemy za ochronę naszego kościoła przed prowokacjami i dewastacją. Dzięki obecności czujnych parafian, w tym tygodniu uniknęliśmy takich incydentów.

 

 1. Dzięki za ofiary przelewem na konto parafii albo Blikiem na telefon. To duże wsparcie w trudnym czasie epidemii.