Zagrożenie epidemią koronawirusa

Będąc parafią wielkomiejską liczymy się z tym, że w naszych zgromadzeniach pojawią się, choćby nieświadomi, nosiciele koronawirusa. Dlatego musimy zachować szczególne środki ostrożności. Wynikają one zarówno z wprowadzenia stanu zagrożenia epidemicznego, jak i z poczucia odpowiedzialności za zdrowie parafian.

 

  • Msze św. niedzielne 15/03 odbędą się w naszym kościele według zwykłego porządku. Jeżeli liczba wiernych przekroczy 50 osób, to równolegle odprawimy drugą Mszę św. w dolnym kościele. Jeśli i tam zbierze się ponad 50 osób, kolejną Mszę św. możemy odprawić w holu katechetycznym.

  • Kard. Nycz ogłosił dyspensę od obowiązku niedzielnej Mszy św. dla wszystkich, którzy ze względu na wiek lub stan zdrowia mogą się obawiać zakażenia wirusem. Gorąco prosimy zwłaszcza osoby mające jakiekolwiek infekcje dróg oddechowych o skorzystanie z tej dyspensy. Zachęcamy zarazem do uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii za pośrednictwem radia, telewizji lub Internetu.

  • Zachęcamy do przyjmowania Komunii św. na rękę. Hostię przyjmujemy do otwartej lewej dłoni, a następnie niezwłocznie prawą dłonią wkładamy hostię do ust, i dopiero odchodzimy.

 

  • Podczas nabożeństw Drogi Krzyżowej prosimy o pozostanie w ławkach.

 

  • Plan Dnia Stacyjnego w poniedziałek 16/03 pozostaje bez zmian.

  • Natomiast niedzielne wieczorne spotkanie z G. Górnym i J. Rosikoniem zostało odwołane.

  • Podobnie w najbliższą środę 18/03 nie będzie konferencji ks. proboszcza.

 

  • BARDZO PROSIMY O ROZSĄDEK i DYSCYPLINĘ.