Monodram „Szepty Pana Boga”

W poniedziałek 4 marca o godzinie 19.00, w ramach Dnia Stacyjnego, zapraszamy do wysłuchania koncertu słowno-muzycznego pt. „Szepty Pana Boga”, na podstawie poezji ks. Janusza Stanisława Pasierba w wykonaniu aktora Macieja Gąsiorka.

Ks. Pasierb był profesorem Akademii Teologii Katolickiej (obecnie Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego) w Warszawie, gdzie kierował Katedrą Historii Sztuki Kościelnej. Był wybitnym uczonym, homiletykiem, historykiem i znawcą sztuki, poetą, eseistą. Opublikował kilkanaście zbiorów poezji. Przyjaciele i studenci nazywali go mistrzem życia.

Poezję ks. Pasierba cechuje głęboka wiara w ukryte w człowieku dobro. To nie tylko najgłębsza, przeżyta w powołaniu kapłańskim rozmowa ze Stwórcą, ale także rozważania o roli poety, wrażliwości człowieka, jego samotności, spojrzeniu na miłość. Ta poezja zadaje pytanie czy na pewno wiem, jak wielka jest miłość Boga dla człowieka.

Wieczór poetyckiej modlitwy odbędzie się w poniedziałek 4 marca, o godz. 19.00  w kaplicy Matki Bożej.

Maciej Gąsiorek był świeckim konferansjerem „Czas oczekiwania na Ojca Św. Jana Pawła II na Sopockim Hipodromie podczas VII Pielgrzymki do Polski” 1999r. Znany jest z serialu „Złotopolscy”, filmów „Zerwany kłos”, „Nędzarz i madame”, telewizyjnych programów dla dzieci oraz serialu „Ojciec Mateusz”, w którym gra postać ks. Tomasza.