Niedziela 1/09/2019

 1. Dzisiaj o godz. 17.15 nieszpory z procesją. Pomodlimy się szczególnie za ofiary II wojny światowej oraz o ducha pokoju w dzisiejszym świecie.

 

 1. W naszym zespole duszpasterskim od wakacji posługują nowi księża. Nowym rezydentem będzie ks. Łukasz Nycz z diecezji przemyskiej, opiekun młodzieży korzystającej z fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Katechetą w szkole podstawowej nr 157 będzie kleryk Szymon Wasiak, który ukończył V rok Seminarium i przygotowuje się do święceń diakonatu. Na miesięcznej praktyce jest z nami kleryk Radosław Czyżewski, po IV roku seminarium.

 

 1. Od jutra wracamy do zwykłego porządku Mszy św. w dni powszednie:30, 8.00, 9.00, 18.00 i 19.00. Kancelaria będzie czynna od wtorku do piątku od 10.00 do 12.00 i od 16.00 do 18.00. Czwartkowa adoracja będzie trwać od 15.00 do 17.50.

 

 1. Msze św. inaugurujące nowy rok szkolny odprawimy jutro dla Liceów o 8.15 w dolnym kościele, a dla Szkoły Przymierza Rodzin o 10.00 w górnym.

 

 1. W czwartek o 18.30 spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

 

 1. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W pierwszy piątek spowiedź na wszystkich Mszach Św., a wieczorem od godz. 17.30. W sobotę o 9.00 Msza św. za zmarłych członków Żywego Różańca i ich rodziny. Po niej Nabożeństwo Fatimskie.

 

 1. Wznawiamy przygotowania do bierzmowania. Najbliższe spotkanie w niedzielę 8 września o 19.00. W kolejną niedzielę 15 września zapraszamy uczniów klas ósmych, którzy rozpoczną nowy cykl przygotowań.

 

 1. Spotkania przed I Komunią św. rozpoczniemy w niedzielę 15 września po Mszy św. o 10.30 w dolnym kościele.

 

 1. W święto Podwyższenia Krzyża we Włocławku odbędzie się wielkie zgromadzenie modlitewne pod hasłem Polska pod Krzyżem. Wyjazd autokarami w sobotę 14 września o godz. 6.30. Przyjazd do Warszawy w dwóch wariantach: wcześniejszy ok. 21.30 (bez udziału w Drodze Krzyżówej) i późniejszy (po Drodze Krzyżowej) – przyjazd ok. północy. Koszt 60 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii. W tym samym dniu o 15.00 w naszym kościele odprawimy Drogę Krzyżową i Mszę św. dla tych, którzy nie będą mogli pojechać do Włocławka.

 

 1. Tegoroczna Noc Świadectw odbędzie się w ostatnią sobotę września, czyli 28/09 o 19.30 i potrwa do północy.

 

 1. W hołdzie Powstańcom i Warszawie zapraszamy na Koncert Requiem Mozarta w wykonaniu Polskiej Opery Królewskiej: w niedzielę 29 września o godz. 19.00.

 

 1. Nasza kawiarenka „Sielsko-Anielsko Café” będzie nieczynna do 16 września włącznie. Opiekunowie, Radek i Karolina z córką Stefką wyjechali na zasłużony odpoczynek.