Namaszczenie chorych

Obok duchowej walki ze złem, najtrudniejszym ludzkim doświadczeniem jest cierpienie. Dlatego w chwilach poważnej choroby, wspominając wrażliwość Jezusa na cierpienie, Kościół udziela sakramentu namaszczenia chorych. W liście św. Jakuba czytamy: „Choruje ktoś wśród was? Niech sprowadzi kapłanów Kościoła, by się modlili nad nim i namaścili go olejem w imię Pana. A modlitwa pełna wiary będzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie, a jeśliby popełnił grzechy, będą mu odpuszczone” (Jk 5, 14-15).

Namaszczenie chorych w naszej parafii

Sakramentu chorych udzielamy osobom ciężko chorym. Można go powtórzyć, jeśli stan chorego wyraźnie się pogorszy. Namaszczenia chorych można też udzielać osobom w podeszłym wieku. Czynimy to zwykle na uroczystej Mszy św. z okazji dnia chorych.

Wizyty u chorych mają kilka form:

1. Uroczyste Msze św. z udzieleniem sakramentu chorych. Najbliższa: 8/02/2025 g. 11.00.
  2. Comiesięczne wizyty w I Piątki lub I Soboty miesiąca.
  3. Wizyty świąteczne przed Bożym Narodzeniem i Wielkanocą.
  4. Wizyty sporadyczne.
  5. Wizyty pilne u ciężko chorych w stanie zagrożenia życia.

Zgłoszenia osób chorych:

Zgłoszenia osób chorych przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii.

Możliwy jest też kontakt telefoniczny: 511 907 159

lub mailowy: parafia@parafiamichal.pl

Prosimy podać imię i nazwisko chorego, adres i numer telefonu. Jeśli stan zdrowia chorego na to pozwala, namaszczenie powinno zostać poprzedzone sakramentem pokuty. Bardzo prosimy, żeby wezwania księdza do chorego nie odkładać na ostatnią chwilę, kiedy kontakt z chorym staje się niemożliwy. Wizyta księdza jest znacznie bardziej owocna, jeśli wiąże się ze spowiedzią i Komunią św., a nie tylko z samym namaszczeniem.