Niedziela 13/12/2020

1. Dziś o 17:15 Różaniec.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Prowadzi je ks. Jacek Kołak z diecezji warszawsko-praskiej. W poniedziałek, wtorek i środę będzie głosił nauki na Mszach św. o g. 9:00, 18:00 i 19:30. Msza św. o 18:00 będzie transmitowana przez Internet. W czasie rekolekcji Adoracja Najśw. Sakramentu będzie od 10:00 do 12:00 i od 16:00 do 18:00. Podczas Mszy św. rekolekcyjnych oraz podczas Adoracji będzie okazja do spowiedzi św.
  3. W każdą niedzielę o godz. 18:00 w dolnym kościele odprawiamy dodatkową Mszę św. dla młodzieży, a szczególnie dla kandydatów do Bierzmowania.
  4. Wspólnota charyzmatyczna przygotowuje cykl spotkań (raz w miesiącu), które zakończą się w maju 2021 r. uroczystym zawierzeniem parafii Maryi Królowej Polski. Jako wstęp do tego cyklu zapraszamy na projekcję filmu „Tajemnica tajemnic”, dzisiaj o g. 19:00 w dolnym kościele.
  5. Przypominamy o Roratach, które odprawiamy o g. 6:30. Po nich zapraszamy na skromny poczęstunek na wynos z zachowaniem zasad ostrożności podczas epidemii.
  6. Z powodu rekolekcji, w środę 16 grudnia nie będzie konferencji ks. proboszcza.
  7. W tym roku w noc wigilijną odprawimy dwie Msze św. Pasterskie : o g. 22:00 i o północy. Jeśli liczba wiernych będzie tego wymagała, to równolegle odprawimy Msze św. w dolnym kościele.
  8. Opłatki na stół wigilijny i Świece Caritas w zakrystii…
  9. Na paczki świąteczne dla potrzebujących zebraliśmy 5150 zł. Dopłacamy z funduszu dla ubogich ok. 1000 zł, żeby przygotować 100 paczek żywnościowych na Boże Narodzenie. Dziś przy wyjściu z kościoła zbiórka na Fundusz remontowy kościoła. Dziękujemy za ofiary Blikiem na telefon albo przelewem na konto parafii (przypominamy, że fundusz remontowy ma odrębne konto). To wielka pomoc w czasie epidemii.