Intencja mszalna

Zgodnie z wielowiekową tradycją, wierni mogą prosić, by odprawiając Eucharystię ksiądz specjalnie modlił się w zamówionej intencji, którą nazywamy intencją mszalną. Jest ona ogłaszana na początku Mszy św. i podczas modlitwy powszechnej. Jeśli Msza św. jest koncelebrowana, to każdy ksiądz może odprawić po jednej zamówionej intencji. Przy okazji zamawiania intencji mszalnej składa się zwyczajową ofiarę, która stanowi podstawę dziennego utrzymania księdza.

Intencje mszalne można zamawiać w zakrystii lub kancelarii z wyprzedzeniem do 5 miesięcy przed datą Mszy św. Można też zarezerwować intencję przez telefon lub Internet, a ofiarę przelać na konto.

Msze św. gregoriańskie to cykl 30 kolejnych Mszy św. odprawianych za jednego zmarłego. W sprawie dat Mszy św. gregoriańskich prosimy o kontakt z ks. proboszczem.