Niedziela 13/03/2022

1. Dziś o g. 17:15 Gorzkie Żale. W piątki Wielkiego Postu odprawiamy Drogę Krzyżową: o 17:30 w dolnym kościele dla dzieci a o 18:30 w górnym dla dorosłych. Codziennie (oprócz piątków) o g. 18:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwą o pokój. W piątek taka modlitwa odbywa się o g. 19:30.

1. W środę o g. 19:40 konferencja ks. proboszcza: Wielki Post – wielka modlitwa, transmitowana na YouTube.

1. W sobotę 19 marca – uroczystość św. Józefa. Msze św. według porządku powszedniego. Msza św. o g. 19:00 będzie już odprawiona według formularza niedzielnego.

1. W sobotę 19 marca imieniny obchodzi x. prałat Józef Hass. Składamy mu serdeczne życzenia zdrowia i sił w codziennej posłudze.

1. W najbliższą niedzielę 20 marca Mszę św. o g. 10:30 odprawi x. inf. Jan Sikorski. Po Mszy św. odbędzie się promocja książki „Z ks. Janem Sikorskim rozmowy o życiu i Warszawie”. Książkę można nabyć w zakrystii w cenie 20 zł.

1. Poniedziałek 21 marca będzie w naszym kościele Dniem Stacyjnym. Kościół będzie otwarty przez cały dzień od 6.30 do 21.00.• Adoracja Najświętszego Sakramentu od 9.30 do 18.00. Całodzienna spowiedź.
    • godz. 12.00 – Anioł Pański i Różaniec (tajemnice bolesne)
    • godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa
    • godz. 18.00 – Msza św.
    • godz. 19.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
    • godz. 20.00 – Msza św.
    • godz. 21.00 – Apel Jasnogórski

1. Dzisiaj od g. 10:00 do 20:00 w kawiarence prowadzimy zbiórkę darów dla ludności na Ukrainie: Prosimy o ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWĄ, KOSMETYKI I CHEMIĘ oraz ŚRODKI OPATRUNKOWE. Zbieramy także NOWE koce i śpiwory. Szczególnie prosimy o przynoszenie Kinder-jajek i soczków dla dzieci.

PROSIMY NIE PRZYNOSIĆ UŻYWANEJ ODZIEŻY !

1. Działająca przy naszej parafii wspólnota Viatores zorganizowała konwój humanitarny, przywożąc z granicy polsko-ukraińskiej ponad 70 osób, które znalazły schronienie w polskich rodzinach. Kolejny konwój odbywa się dzisiaj.

1. W dwóch salach przy holu katechetycznym planujemy uruchomienie od 1 kwietnia punktu przedszkolnego dla dzieci ukraińskich.

1. Przy wyjściu z kościoła prosimy o miesięczną składkę na fundusz remontowy. Prace na dachu rozpoczniemy jak tylko pozwoli na to pogoda.

Zaśpiewamy Suplikacje prosząc o pokój na Ukrainie i w całej Europie.