Niedziela 6/12/2020

 1. Dziś o 17:15 Nieszpory z procesją eucharystyczną.
 2. W powszednie dni Adwentu zapraszamy na tradycyjne Roraty, odprawiane o g. 6:30. Po Roratach zapraszamy na skromny poczęstunek na wynos z zachowaniem zasad ostrożności podczas epidemii.
 3. W każdą niedzielę o godz. 18:00 w dolnym kościele odprawiamy dodatkową Mszę św. dla młodzieży, a szczególnie dla kandydatów do Bierzmowania.
 4. We wtorek 8 grudnia święto Niepokalane Poczęcia Matki Bożej. Msze św. według porządku powszedniego z dodatkową Mszą św. o g. 12:00. Również Msza św. w poniedziałek o g. 19:00 będzie odprawiona według formularza o Niepokalanym Poczęciu Maryi.
 5. W środę 2 grudnia o godz. 19:40 kolejna konferencja ks. proboszcza, na temat: Interpretacja Słowa Bożego – Słowo ciągle żywe. Konferencje są transmitowane na żywo i dostępne do obejrzenia na parafialnym kanale YouTube.
 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu trwa w czwartki od godz. 15:00 do 18:00 i w niedziele od 19:00 do 20:00. Zapraszamy.
 7. W niedzielę 13 grudnia rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. Jacek Kołak z diecezji warszawsko-praskiej. Rekolekcje potrwają do środy 16 grudnia. Będą transmitowane przez Internet.
 8. Dziękujemy za ofiary przelewem na konto parafii albo Blikiem na telefon. To wielka pomoc w czasie epidemii.
 9. Z powodu epidemii nie możemy prowadzić tradycyjnej kolędy. Chcąc podtrzymać kontakt z parafianami, proponujemy spotkanie z duszpasterzami przez telefon lub na wideo w Internecie. Takie wirtualne spotkanie można umówić dzwoniąc do kancelarii albo do ks. proboszcza lub pisząc maila na adres parafialny. Miło nam, gdy parafianie pamiętają o ofiarach, które uzupełniają finanse parafii osłabione brakiem wizyt duszpasterskich.
 10. (od g. 10:30 prezentacja, wcześniej tylko ogłoszenie)

Wspólnota charyzmatyczna zapowiada cykl spotkań (raz w miesiącu), które zakończą się w maju 2021 r. uroczystym Zawierzeniem Maryi Królowej Polski. Pierwsze spotkanie, we wtorek 8 grudnia o g. 18:30 w dolnym kościele, wraz z projekcją filmu „Tajemnica tajemnic”.

 1. Opłatki na stół wigilijny i Świece Caritas w zakrystii…
 2. Dziś przy wyjściu z kościoła zbiórka na paczki świąteczne dla potrzebujących.