Niedziela 28 października 2018

  1. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa październikowe: dzisiaj o 17.15 a w dni powszednie do środy o 18.30.

 

  1. Rozpoczyęliśmy kurs przed bierzmowaniem dla młodzieży z trzecich klas gimnazjum. Przyjmujemy także uczniów klas ósmych. Spotkania odbywają się w niedziele po pierwszej Mszy św. wieczornej, czyli o godz. 19.00 w sali św. Kazimierza przy holu katechetycznym. Prowadzi ks. Marek Nowakowski.

 

  1. W najbliższą środę nie będzie konferencji ks. proboszcza.

 

  1. W czwartek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto obowiązujące. Msze św. jak w każdą niedzielę.

 

  1. W piątek Dzień Zaduszny. Msze św. jak w dzień powszedni. Wieczorem zrówno pierwszego jak i drugiego listopada odprawimy nabożeństwa z wypominkami i procesją po kościele. Kartki z nazwiskami osób zmarłych można składać w zakrystii i kancelarii. Wypominki roczne czytamy w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o 17.30.

 

  1. W piątek przypada I piątek miesiąca. Spowiedź na wszystkich Mszach św.

 

  1. W sobotę o 9.00 Msza Święta za zmarłych członków Żywego Różańca, a po niej nabożeństwo fatimskie. W niedzielę 4 listopada o 7.00 Msza Święta za żyjących członków i za ich rodziny, po Mszy spotkanie z ks. Sławomirem, opiekunem Żywego Różańca.

 

  1. Kawiarenka parafialna „Sielsko-Anielsko” jest nieczynna do soboty 3 listopada włącznie. Zapraszamy już w najbliższą niedzielę 4 listopada.

 

  1. Gorąco zachęcamy, aby 11 listopada, w dniu Święta Niepodległości przy zapalonej Świecy Niepodległości podziękować Bogu za wolną Ojczyznę i prosić o dalszą opiekę. Świeca Niepodległości została ofiarowana polskim kardynałom przez papieża Piusa IX w 1867 roku z życzeniem, aby przywieźli ją do Warszawy dopiero po odzyskaniu niepodległości. W 1920 roku świeca trafiła do kraju. Miniatury Świecy Niepodległości można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii. Dochód przeznaczamy na dokończenie budowy Świątyniu Opatrzności Bożej.

 

  1. W sobotę 17 listopada o 16.00 odbędzie się w naszym kościele koncert zespołu „Mazowsze” z okazji 100-lecia niepodległości. Serdecznie zapraszamy.