Niedziela 15/03/2020

1. Kościół będzie dzisiaj otwarty przez cały dzień. Przed południem pomiędzy Mszami św. oraz po południu będzie można poprosić o udzielenie Komunii św.

1. O 17.15 Gorzkie żale. W piątki o godz. 17.30 w dolnym kościele odprawiamy Drogę krzyżową dla dzieci, a o 18.30 w górnym – dla dorosłych.

1. Poniedziałek 16 marca będzie Dniem Stacyjnym w naszym kościele.

Kościół będzie otwarty przez cały dzień od 6.30 do 21.00. Msze święte : 6.30, 8.00, 9.00, 18.00 i 20.00

Zapraszamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu od 9.30 do 18.00. Całodzienna spowiedź. Można też prosić księdza o udzielenie Komunii św.

• godz. 12.00 – Anioł Pański i Różaniec (tajemnice bolesne)
  • godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa
  • godz. 18.00 – Msza św.
  • godz. 19.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
  • godz. 20.00 – Msza św.
  • godz. 21.00 – Apel Jasnogórski

1. Z racji zagrożenia koronawirusem do 29 marca odwołujemy wtorkowe spotkania wspólnot charyzmatycznych Źródło i Światło oraz środowe konferencje ks. proboszcza. Również wiosenny kurs dla narzeczonych nie rozpocznie się 19 marca. Datę rozpoczęcia podamy w ogłoszeniach i na stronie internetowej w zależności od stanu zagrożenia epidemicznego.

1. W czwartek przypada święto św. Józefa. Msze św. według porządku powszedniego. Tego dnia imieniny obchodzi ks. Prałat Józef Hass, któremu składamy serdeczne życzenia zdrowia i sił. Msza św. w intencji solenizanta w czwartek o 9.00.

1. Przypominamy o zapisach na karty wstępu na Beatyfikację Kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski (7 czerwca o godz. 12.00 na pl. Piłsudskiego).

1. Codziennie o godz. 20.30 księża mieszkający na plebanii spotykają się w kaplicy domowej i odmawiają jedną część, czyli 5 tajemnic różańca. Zapraszamy do odmawiania różańca o tej samej porze w Waszych domach.

1. Bardzo prosimy o rozważne przestrzeganie zasad ograniczających ryzyko epidemii. Bierzemy odpowiedzialność nie tylko za nasze zdrowie, ale także za stan zdrowia ludzi, których spotykamy. Najważniejsze aktualności o wpływie zagrożenia epidemicznego na życie parafii umieszczamy na stronie internetowej.