I Komunia św.

Uroczystość Pierwszej Komunii św. należy do najważniejszych wydarzeń w życiu dziecka. Wyznacza ważny etap w życiu religijnym i społecznym. Dlatego wymaga troskliwego przygotowania zarówno dzieci jak i rodziców.

Do Pierwszej Komunii św. przystępują zasadniczo dzieci w wieku 9 lat.

Przygotowanie do tego święta odbywa się w szkole na lekcjach religii i w parafii na comiesięcznych spotkaniach.

W naszej parafii spotkania dla rodziców i dzieci odbywają się raz w miesiącu od września do kwietnia. Zapraszamy na Mszę św. niedzielną o godz. 10.30 w dolnym kościele, a następnie na spotkanie, dla rodziców i równolegle dla dzieci.

Uroczystości pierwszokomunijne odprawiamy w II i III sobotę maja o godz. 11.00.

Formalności.

1. Prosimy przynieść świadectwo chrztu dziecka.
  2. Jeśli dziecko nie jest ochrzczone, prosimy jak najszybciej zgłosić to do księdza katechety lub księdza proboszcza. W ramach przygotowania do I Komunii św. odbędzie się chrzest dziecka.
  3. Jeśli rodzina mieszka poza naszą parafią, prosimy o przyniesienie zgody swojego proboszcza na chrzest dziecka w naszej parafii.
  4. Jeśli rodzina mieszka w naszej parafii, ale dziecko chodzi do szkoły poza parafią, to wydajemy zgodę, by przystąpiło do I Komunii św. razem ze swoją klasą.