Hop hop, odezwijcie się!

Moi drodzy,

nasze transmisje na Youtube mają dużo wyświetleń:

• Msza św. codzienna – kilkadziesiąt
  • Msza św. niedzielna bądź świąteczna – 100-400
  • Liturgie Triduum Paschalnego – 800-1300

To nam daje obraz duchowej parafii zjednoczonej siecią Internetu.

W tym budowaniu jedności dominuje oczywiście kierunek od kościoła i ołtarza do Waszych komputerów, domów i serc.

Ale to nie wystarczy: potrzebujemy jeszcze kontaktu w przeciwną stronę. Niektórzy już to wyrazili, pisząc maile lub smsy.

Być może chcielibyście pisać komentarze podczas transmisji, ale wyłączyliśmy tę możliwość, bo nagłe wyświetlanie komentarzy przeszkadzało wielu osobom w skupieniu.

Niemniej mamy jeszcze dużo do zrobienia. Dlatego prosimy Was o sygnały zwrotne:

• Napiszcie do nas kilka słów, jak przeżywacie liturgię przed ekranem.
  • Co możemy jeszcze poprawić?
  • W jaki sposób możemy Wam ułatwić korzystanie z naszych transmisji?
  • Czy zaglądacie do transmisji nagranych wcześniej? Zostawić je w pełnym brzmieniu, czy wyciąć i zostawić same homilie bądź Liturgie Słowa?
  • Prosimy także, wyślijcie nam zdjęcia, jak wygląda Wasz dom w chwili transmisji.
  • Co robicie, żeby dom stał się domowym Kościołem? Pozwólcie, że niektóre zdjęcia umieścimy na stronie parafii albo wydrukujemy i postawimy na pustych ławkach w kościele.

A może sami macie pomysły, jak pokazać, że wspólnota parafialna jest bliska Waszym sercom, że jest żywa i że ujawnia się na nawe sposoby?

Przed nami szansa budowania tej wspólnoty inaczej niż dotąd. Nie poddajmy się skostnieniu, tylko pokażmy sobie nawzajem, że jesteśmy żywym Ciałem Chrystusa Zmartwychwstałego! Dzięki!

Kontakt: parafia@parafiamichal.pl

UWAGA. Zdjęcia Waszych domowych kaplic podczas Mszy św. odprawianych w kościele św.Michała możecie zobaczyć

w zakładce MEDIA