Kościół Domowy

Domowy Kościół jest małżeńsko-rodzinnym ruchem świeckich w Kościele, działającym w ramach Ruchu Światło-Życie, który jest jednym z nurtów posoborowej odnowy Kościoła w Polsce. Domowy Kościół łączy w sobie charyzmaty Ruchu Światło-Życie i międzynarodowego ruchu małżeństw katolickich Equipes Notre-Dame.

Domowy Kościół zwraca szczególną uwagę na duchowość małżeńską, czyli dążenie do świętości w jedności ze współmałżonkiem. Chce pomóc małżonkom trwającym w związku sakramentalnym w budowaniu między nimi prawdziwej jedności małżeńskiej, która jednocześnie stwarza najlepsze warunki do dobrego wychowania dzieci w duchu chrześcijańskim.

Małżeństwa włączają się do kręgów Domowego Kościoła, aby sobie wzajemnie pomagać. „Równi usługują równym”. Krąg tworzy 4-7 małżeństw, pragnących wspomagać się wzajemnie w dążeniu do budowania w swoich rodzinach domowego Kościoła. Małżeństwa gromadzą się w imię Chrystusa – dla Niego i z miłości do Niego, aby Go wspólnie odnajdywać i trwać przy Nim w życiu codziennym.

Jeśli chcecie:

– umacniać swoją wiarę

– pielęgnować miłość małżeńską

– nawiązać głębszy kontakt z dziećmi

– doświadczyć życia we wspólnocie

– nauczyć się rozwiązywania konfliktów

Zapraszamy!

W naszej parafii, moderatorem odpowiedzialnym za Kościół Domowy jest ks. Szymon Migalski.

Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej, prosimy o kontakt pod adresem: szymonmigalski@gmail.com.

W parafii działają 3 kręgi Kościoła Domowego, pod opieką x. proboszcza, x. Szymona i x. Mikołaja.